استراتژی محتوا چگونه به کسب و کار اینترنتی ما کمک می کند؟

در این نوشتار، ضرورت توجه به استراتژی محتوا و نقش آن در موفقیت کسب و کار اینترنتی بیان شده است.
استراتژی محتوا چگونه به کسب و کار اینترنتی ما کمک می کند؟Reviewed by احسان خواجوی on Nov 29Rating: 5.0

مدتی پیش برای موقعیت شغلی کارشناس محتوا با فردی مصاحبه می کردم که در چند کسب و کار اینترنتی بزرگ و موفق در همین ردیف شغلی فعالیت می کرد. وقتی از او پرسیدم فرآیند طراحی استراتژی محتوا در آن شرکت ها را چگونه انجام می دادید چنین پاسخ داد:

” با بچه های تیم جلسه می گرفتیم و ایده می دادیم که چه محتوایی تهیه و منتشر کنیم “

زمانی که استراتژی محتوا تا حد ایده پردازی محتوا تنزل یابد نه آن فرد کارشناس محتوا است و نه می توان به بازاریابی محتوایی آن کسب و کارها امید داشت.

عدم شناخت علمی از استراتژی محتوایی سبب می شود تا در نهایت، محتوایی تهیه و منتشر شود که نه توان جذب مخاطب و تبدیل آن به لید را دارد و نه اهدافی نظیر برندینگ و فروش را دنبال می کند. تنها حسن این موضوع این است که شبکه های اجتماعی و سایت ما بروز می شود و سوت و کور نخواهد ماند!

استراتژی محتوا بازوی اجرایی، تحلیلی و نظارتی کسب و کار شما برای رسیدن به موفقیت تجاری و تحقق اهداف خود با استفاده از محتوا می باشد.

گرچه ایده پردازی هم بخشی از استراتژی محتوا می باشد اما این مفهوم، نگاهی کلان و بلندمدت به بازاریابی محتوایی داشته و کلیه فعالیتهای دیجیتال مارکتینگ شما را پشتیبانی و تقویت می کند.

زمانی که قصد دارید از نقطه A به نقطه B بروید داشتن استراتژی به شما کمک می کند کلیه حالات، چالشها، منابع و موانع پیش روی خود را در این مسیر، پیش از شروع حرکت پیش بینی کنید.

سپس کلیه مسیرهایی که شما را به مقصد می رساند شناسایی کرده و با آنالیز و تحلیل آنها بهترین مسیر را انتخاب می کنید. زمانی که مسیر مشخص شود خواهید توانست شرایط و امکانات مورد نیاز برای حرکت خود را پیش بینی و تهیه نمایید. بدین ترتیب:

  • در طول مسیر چالشهای بسیار کمتری خواهید داشت.
  • راه مقابله با هر چالش را از قبل می دانید و برای آن آماده اید.
  • به خوبی می دانید چگونه حرکت خود را آسان، لذت بخش و موثر ادامه دهید.
  • با کمترین هزینه و دشواری به مقصد می رسید.
  • می دانید چه موقع و تحت چه شرایطی به مقصد خواهید رسید.

حال با درک ماهیت استراتژی، کلمه ” محتوا ” را به آن اضافه می کنیم:

استراتژی محتوا
از متن دوره بازاریابی محتوایی – فصل ۶

 

استراتژی محتوا

فرآیندیست مکتوب، برنامه ریزی شده و هدفمند که چارچوب محتوای کسب و کار اینترنتی شما را تعیین کرده و جزئیات انتشار آنها را مشخص می کند.

به کمک استراتژی محتوایی می توان محتوای خود را جهت داده و با حفظ پیوستگی موضوعی و بر حسب هدف، مخاطب را همراه خود کرده و او را به مقصد (هدف تجاری کسب و کار خود) برسانید.

داشتن استراتژی محتوا یعنی بدانید چگونه اهداف از پیش تعیین شده خود را از بازاریابی محتوایی به دست آورید؛ لازمه این امر دانستن خصوصیات، علایق و نیازهای محتوایی مخاطبان می باشد.

این محتوا دلیلی خواهد بود که مخاطب هدف، شما را چون فردی بداند که همیشه ” حرفهای خوب و باب میل ” می زنید! چنین تصوری سبب می شد به مرجع بی رقیبی در ذهن فرد در حیطه کسب و کار خود تبدیل شوید.

قطعاً چنین نگرشی وفاداری مشتری را به دنبال خواهد داشت و این وفاداری – گرچه معمولاً در بلندمدت اتفاق می افتد – فروش و درآمد بیشتر و نیز تبلیغات دهان به دهان ( WOM ) را برای کسب و کار اینترنتی شما به ارمغان می آورد.

آیا این دو دستاورد، بزرگترین هدف کسب و کار شما نیست؟!


پیشنهاد گرشا: دوره آنلاین آموزش بازاریابی محتوایی (به همراه آموزش کامل طراحی استراتژی محتوا )

۳ پاسخ به "استراتژی محتوا چگونه به کسب و کار اینترنتی ما کمک می کند؟"

ارسال یک پیغام

جدیدترین دانشجویان گرشا

تمامی حقوق برای آکادمی گرشا محفوظ است.
X
مرکز دیجیتال مارکتینگ ایرانی
به دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید؟!
گرشا برای اعضای خبرنامه خود مطالب آموزشی دیجیتال مارکتینگ ارسال می کند؛ این مطالب را در ایمیل خود مطالعه کنید
*رضایت شما اعتبار ماست.اسپم نمی فرستیم
OR
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scel erisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas placerat.
{subscription-facebook}
{subscription-google}