ایمیل مارکتینگ ایرانی را چگونه بیاموزیم؟

در این مقاله می آموزید که چگونه می توان از ایمیل مارکتینگ برای موفقیت استارتاپ خود استفاده نمایید
ایمیل مارکتینگ ایرانی را چگونه بیاموزیم؟Reviewed by احسان خواجوی on Mar 7Rating: 5.0

شما ” ایمیل مارکتینگ ایرانی ” را چه تعریف می کنید؟! احتمالاً به این فکر می کنید که تکنیکها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، ایرانی و خارجی ندارد. فرض شما کاملاً درست است و در کلیه شاخه های بازاریابی، ابزارها و تکنیکها به عنوان زبان مشترک کلیه برندها و کشورها هستند.

اما زمانی که راجع به ایران صحبت می کنیم باید بپذیریم که کشور ما از نظر فرهنگ، آداب و رسوم، عرف و هنجار، اقتصاد و … در شرایط بسیار متفاوت و گاهاً متضاد با فضای بین الملل قرار دارد؛ لذا بومی سازی برخی ابزارها و مفاهیم دیجیتال مارکتینگ جهت استفاده اثربخش، امری ضروری می باشد.

در بسیاری از کشورها، ایمیل به عنوان یکی از هویت های ارتباطی افراد – همچون شماره موبایل یا حساب شبکه های اجتماعی – محسوب می شود؛ بسیاری از خریدها، ثبت نام ها و اقدامات افراد با استفاده از ایمیل صورت گرفته و در محیط کار نیز از آن به طور دائم و روزمره استفاده می شود.

اما کشور ما چنین ارتباط و تعاملی با ایمیل وجود نداشته و نه تنها درصد بسیار بالایی از جامعه ۴۵ میلیون نفره کاربران اینترنت کشور ایمیل ندارند بلکه آنهایی که ایمیل دارند نیز تنها برای عضویت در سایتها از ایمیل خود استفاده می کنند.

حال سوال اصلی چنین مطرح می شود که آیا باید ایمیل مارکتینگ را به طور کلی از استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود حذف نمود و یا می توان از مفهوم جدیدی به نام  ”  ایمیل مارکتینگ ایرانی ” را استفاده کرد؟

.

ایمیل مارکتینگ ایرانی را بیاموزیم

برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ باید سه مرحله آموزشی زیر را به ترتیب پشت سر بگذارید:

.

۱-به بازدهی ایمیل مارکتینگ باور داشته باشید

با تمام چالشها و مشکلات، همچنان با تکیه بر دستاوردهای چشم گیر برخی سایتها، ایمیل مارکتینگ یکی از ابزارهای به شدت سودده در استارتاپهای ایرانی می باشد.

در جلسه دوم آموزش ایمیل مارکتینگ ایرانی یک مثال واقعی از درآمد یک سایت ایرانی از فروش ایمیلی مطرح شده است.

.

۲-شرایط و وضعیت بازاریابی ایمیلی در ایران را به طور دقیق بشناسید

در جلسه دوم، ۱۱ چالش ایمیل مارکتینگ در ایران معرفی و بررسی شده است. وضعیت ایمیل مارکتینگ از نظر رفتار کاربران، فضای بازار و … بیان شده تا بتوانید با شناخت کامل از این موضوع، استراتژی بهتر و دقیق تری برای ایمیل مارکتینگ ایرانی خود طراحی نمایید.

.

۳-پیش شرطهای موفقیت ایمیل مارکتینگ در ایران را بشناسید

توجه داشته باشید که آموزشهای کلی ایمیل مارکتینگ با کم و کیف متفاوت در سایتهای زیادی ارائه می شود اما آنچه که آن آموزشها به شما یاد نمی دهد نحوه بومی کردن تکنیکهای ایمیل مارکتینگ در ایران می باشد. به همین دلیل در جلسه سوم فصل هشت، ۱۲ تکنیک بسیار مهم و کلیدی برای موفقیت حتمی در ایمیل مارکتینگ مطرح شده است.

این تکنیک ها حاصل اشتباهات استارتاپهای ایرانیست که من با تجربه و تحلیل خودم توانستم دلایل عدم موفقیت این استارتاپها در ایمیل مارکتینگ را در ۱۲ مورد جمع آوری و ارائه نمایم.

.

برای آشنایی بیشتر با دوره ایمیل مارکتینگ ایرانی می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید:

 

۱۷/۱۲/۱۳۹۵

۱ پاسخ به "ایمیل مارکتینگ ایرانی را چگونه بیاموزیم؟"

ارسال یک پیغام

جدیدترین دانشجویان گرشا

تمامی حقوق برای آکادمی گرشا محفوظ است.
X
مرکز دیجیتال مارکتینگ ایرانی
به دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید؟!
گرشا برای اعضای خبرنامه خود مطالب آموزشی دیجیتال مارکتینگ ارسال می کند؛ این مطالب را در ایمیل خود مطالعه کنید
*رضایت شما اعتبار ماست.اسپم نمی فرستیم
OR
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scel erisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas placerat.
{subscription-facebook}
{subscription-google}