چگونه تبلیغات گوگلی به کسب و کار شما رونق می‌دهد؟

چگونه تبلیغات گوگلی به کسب و کار شما رونق می‌دهد؟Reviewed by احسان خواجوی on Jun 1Rating: 5.0

تبلیغات گوگلی را اغلب کاربران اینترنتی که با موتور جستجوی گوگل کار می‌کنند مشاهده کرده‌اند؛ هرچند که با نام و شیوه کار آن آشنایی نداشته باشند. در میان سرویس‌های مختلف تبلیغات گوگلی، اصلی‌ترین بخش به گوگل ادوردز تعلق دارد. هنگام جستجو در گوگل در گوشه سمت راست یا در میان نتایج صفحه نخست، تبلیغاتی متنی را مشاهده می‌کنید. این تبلیغات از سوی سرویس گوگل ادوردز ارائه می‌شود و صاحبان وب‌سایت‌ها و کسب و کارهای مختلف می‌توانند با پرداخت مبالغی اندک به رونق بیشتر فعالیت خود کمک کنند.

تبلیغات گوگلیچرا تبلیغات گوگلی سودآور است؟

امروزه سودآوری در دنیای تجارت به حضور در عرصه‌های مختلف به‌خصوص فضای مجازی وابسته است. بنابراین بسیاری از شرکت و کمپانی‌های بزرگ برای ارائه محصولات و خدمات خود وب‌سایت‌های مختلفی طراحی می‌کنند. طراحی و مدیریت همیشگی وب‌سایت هزینه‌هایی به همراه دارد که تنها در صورت سوددهی و افزایش درآمد توجیه‌پذیر است.

اغلب صاحبان وب‌سایت از زمان راه‌اندازی آن تلاش می‌کنند به نحوی در صفحه نخست نتایج جستجو قرار گیرند تا محصولات و خدمات آنها بیشتر در معرض دید کاربران باشند. گاه مدت‌ها طول می‌کشد تا شما برای برخی کلمات کلیدی به صفحه نخست نتایج راه پیدا کنید، گاهی هم هرچه تلاش می‌کنید ظاهراً رقبای شما حرفه‌ای‌تر عمل می‌کنند و از شما جلو می‌زنند. تبلیغات بنری، تبلیغ پیامکی و ایمیلی، استفاده از شبکه‌های اجتماعی و حتی تولید محتوای باکیفیت هم گاهی نتایج رضایت بخشی را حاصل نمی‌کنند اما گوگل این امکان را فراهم می‌کند تا با پرداخت مبلغی کم برای کلمات کلیدی مشخص به صفحه نخست وارد شوید. بنابراین اگر کلمات کلیدی پربازدید را انتخاب کرده باشید تبلیغات گوگلی مانند گوگل ادوردز می‌تواند مشکل‌گشای وب‌سایت کم رونق شما باشد. مابقی راه به کیفیت مطالب و طراحی وب‌سایت شما بستگی دارد.

تبلیغات گوگلی

گوگل ادوردز چگونه کار می‌کند؟

به بیان ساده گوگل ادوردز بر اساس کلمات کلیدی که انتخاب می‌کنید وب‌سایت شما را نمایش می‌دهد. تشابه عناوینی جستجو شده توسط کاربران با کلمات کلیدی موردنظر شما تعیین‌کننده نمایش وب‌سایت شماست. با این وصف پس از هزینه دومین موضوع پراهمیت در تبلیغات گوگلی انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای گرفتن فیدبک موردنظر است. بهتر است پیش از انتخاب کلمات کلیدی به نکات زیر توجه کنید:

  • در نظر بگیرید که کلمات کلیدی باید بتوانند علاوه بر افراد علاقه‌مند، بخشی از کاربران عادی را نیز جذب خود کند. بنابراین از انتخاب کلمات تخصصی خودداری کنید چراکه کمتر مورد جستجو قرار می‌گیرند.
  • کلمات کلیدی در تبلیغات گوگلی باید پیش‌تر در حافظه موتورهای جستجو وجود داشته باشد. در مجموع می‌توان برای بررسی وضعیت کلمه کلیدی موردنظر خود از سرویس گوگل ترندز استفاده کنید. این سرویس میزان جستجوی کلمات را بر اساس متغیرهای زمانی و جغرافیایی نشان می‌دهد.
  • پیش از ارائه تبلیغات گوگلی از کیفیت محتوای مرتبط با آنها در وب‌سایت خود مطمئن شوید. به این منظور برای کلمات کلیدی موردنظر خود محتوایی باکیفیت و کپی نشده تولید کنید.

۰ پاسخ به "چگونه تبلیغات گوگلی به کسب و کار شما رونق می‌دهد؟"

ارسال یک پیغام

جدیدترین دانشجویان گرشا

تمامی حقوق برای آکادمی گرشا محفوظ است.
X
مرکز دیجیتال مارکتینگ ایرانی
به دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید؟!
گرشا برای اعضای خبرنامه خود مطالب آموزشی دیجیتال مارکتینگ ارسال می کند؛ این مطالب را در ایمیل خود مطالعه کنید
*رضایت شما اعتبار ماست.اسپم نمی فرستیم
OR
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scel erisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas placerat.
{subscription-facebook}
{subscription-google}