چرا شبکه‌های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ اهمیت دارند؟

چرا شبکه‌های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ اهمیت دارند؟Reviewed by احسان خواجوی on Jun 8Rating: 5.0

یک دهه پیش از این شاید تصور نمی‌شد که روزگاری بستری با عنوان شبکه‌های اجتماعی به یکی از ملزومات زندگی انسان‌ها تبدیل شود به‌گونه‌ای که به‌عنوان یک مرجع برای مطالعه اخبار، آموزش، تبلیغات و فرهنگ‌سازی مورد استفاده قرار گیرد.

شبکه‌های اجتماعی حتی بر میزان مطالعه افراد نیز تاثیر گذاشتند. اگر تا پیش از این مردم برای دریافت اطلاعات به کتاب‌ها مراجعه می‌کردند امروزه دیگر نیازی به مطالعه نمی‌بینند چراکه شبکه‌ های اجتماعی همه‌چیز را در قالبی فشرده در اختیار کاربران قرار می‌دهند. از سوی دیگر در چنین فضایی نیاز به جستجوی زیاد برای پیدا کردن مطالب نیست؛ زیرا محتواهای جذاب در کمترین حجم و با جذاب‌ترین عناوین خود به سراغ شما می‌آیند. این مقولات درست یا غلط یکی از شاخصه‌های شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شوند و می‌توان از آنها در زمینه‌های مختلف از جمله بازاریابی اینترنتی استفاده کرد.

.

تاثیر شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی

بر اساس آمار از جمعیت ۷٫۴ میلیاردی کره زمین ۳٫۷ میلیارد از اینترنت استفاده می‌کنند. از این جمعیت بزرگ ۲٫۸ میلیارد نفر کاربر فعال شبکه‌ های اجتماعی محسوب می‌شوند. به بیان دیگر تعداد زیادی از مردم دنیا هر روز به‌جای چک کردن ایمیل، نگاه کردن به ساعت و خواندن روزنامه و کتاب دائماً در حال چک کردن شبکه‌های اجتماعی هستند. حال اگر شما مطلبی برای مطالعه، دیدن یا شنیدن داشته باشید آن را در چه فضایی منتشر می‌کنید؟

قاعدتاً اگر به دنبال جذب درصدی از این جمعیت بزرگ باشید باید فکری به حال تبلیغات در بستر شبکه‌های اجتماعی بکنید. تجارت و پیشرفت اقتصادی در دنیای امروز بدون حضور در فضای اینترنت تقریباً غیرممکن است.

شبکه‌های اجتماعی
Social midia icons

نقش گوشی‌های هوشمند در گسترش شبکه‌های اجتماعی

از ۲٫۸ میلیارد کاربر فعال شبکه‌های اجتماعی نزدیک به ۲٫۵ میلیارد نفر از تلفن‌های همراه هوشمند استفاده می‌کنند. گسترش گوشی‌های هوشمند و قیمت مقرون‌به‌صرفه آنها موجب افزایش دسترسی به شبکه‌های اجتماعی شده است. افزون براین بسیاری از شبکه‌ها تنها برای سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند ارائه می‌شوند و یا تمام قابلیت‌های آنها تنها در نسخه‌های تلفنی در دسترس هستند. با این وصف تبلیغ در چنین فضایی موجب شهرت زودهنگام و افزایش وفاداری مشتریان می‌شود.

علاوه بر تمام موارد فوق شبکه‌های اجتماعی به دلیل نرخ جذب بالا در بهبود رتبه وب‌سایت‌های اینترنتی نیز بسیار مؤثرند. چراکه یکی از راه‌های سریع برای افزایش رتبه وب‌سایت‌ها دریافت بک لینک از شبکه‌های اجتماعی است.

.

پرطرفدارترین نرم‌افزارهای پیام‌رسان

برنامه‌های پیام‌رسان یکی از بخش‌های مهم در موضوع بازاریابی اینترنتی هستند. برای مثال در ایران تلگرام به‌عنوان یک پیام‌رسان بیش از سایر شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک، توئیتر و اینستاگرام مخاطب دارد. بر اساس اطلاعات گردآوری‌شده درمجموع تمام کشورها واتس آپ، ویچت و مسنجر به ترتیب پرطرفدارترین برنامه‌های پیام‌رسان دنیا محسوب می‌شوند. این در حالی است که تلگرام تنها در ایران به‌عنوان پیام‌رسان برتر شناخته می‌شود؛ بنابراین شیوه تبلیغات در مناطق مختلف جغرافیایی نیز با هم متفاوت است. قابلیت‌های مفید تلگرام نظیر ایجاد کانال توانسته طیف وسیعی از مردم را به خود جذب کند. قابلیتی که در دیگر برنامه‌ها دیده نمی‌شود و امکان تبلیغات و بازاریابی اینترنتی را بسیار ساده کرده است.

۱۸/۰۳/۱۳۹۶

۰ پاسخ به "چرا شبکه‌های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ اهمیت دارند؟"

ارسال یک پیغام

جدیدترین دانشجویان گرشا

تمامی حقوق برای آکادمی گرشا محفوظ است.
X
مرکز دیجیتال مارکتینگ ایرانی
به دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید؟!
گرشا برای اعضای خبرنامه خود مطالب آموزشی دیجیتال مارکتینگ ارسال می کند؛ این مطالب را در ایمیل خود مطالعه کنید
*رضایت شما اعتبار ماست.اسپم نمی فرستیم
OR
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scel erisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas placerat.
{subscription-facebook}
{subscription-google}