موفقیت در ایمیل مارکتینگ تابع چه پارامترهایی است؟

موفقیت در ایمیل مارکتینگ تابع چه پارامترهایی است؟Reviewed by احسان خواجوی on Jun 15Rating: 5.0

با توجه به بررسی‌های انجام‌شده عوامل مختلفی می‌تواند موفقیت در ایمیل مارکتینگ و اثرگذاری آن  را محقق سازد. از جمله ویژگی‌های مهم جهت موفق بودن در ایمیل مارکتینگ عبارت‌اند از:

۱-خلاقیت

این ویژگی مربوط به نکات طراحی ایمیل مثل قالب، تصاویر و رنگ‌ها می‌شود. طرح خلاقانه تأثیر فوق‌العاده‌ای در جذب مخاطب دارد. نمایش ایمیل در HTML و TEXT می‌تواند روند کار شمارا بهتر کند چراکه هرکدام  طرفداران خاص خود را دارند.

.

۲- اهمیت به محتوا و پیام شرکت

یک ایمیل مارکتینگ خوب و کارا باید بتواند پیام شرکت شما را به مشتریانتان برساند. بهره‌گیری از محتوای مناسب به  افزایش فروش و تبدیل مخاطبان به مشتری‌های شمامنجر خواهد شد. در یک محتوای مناسب باید به چالش و نیاز مشتری خود به‌طور غیرمستقیم و مستقیم اشاره کرد.

.

۳-ایجاد انگیزه

موفق‌ترین ایمیل آنی است که بتواند در مخاطب انگیزه ایجاد کرده و آن را تشویق به خواندن محتوا و دیدن ایمیل کند. اکثر مخاطبین قبل از باز کردن ایمیل همیشه از خود می‌پرسند که چه چیزی در ایمیل برای من  وجود دارد؟

.

۴-زمان‌بندی

کسب‌وکارهای مختلف زمان‌های کاری متفاوتی دارند و همین امر در ارسال ایمیل‌های مارکتینگ نیز مهم است. بهتر است با توجه به رفتار مخاطبان خود اقدام به ارسال ایمیل کنید. بیشتر ارسال‌کنندگان ایمیل به زمانی که بیشترین بازدهی رادارند اکتفا کرده  و زمانی که مخاطبان بیشتری ایمیل ارسالی را باز می‌کنند را برمی گزینند.

موفقیت در ایمیل مارکتینگ

.

۵-محتوا

بیل گیتس محتوا را پادشاه می‌داند. اهمیت محتوا در ایمیل مارکتینگ نیز دارای توجه است و باید به همه جوانب پرداخته‌شده و به تأثیرگذاری آن افزوده شود.

.

۶-صفحه فرود

برای کارکرد بهتر ایمیل مارکتینگ و افزایش فروش خود باید از صفحه فرود استفاده کنید. یک وب‌سایت به‌عنوان صفحه فرود مورداستفاده قرار نمی‌گیرد و در صورت امکان باید مخاطب را محدود کرد تا کار موردنظر شما را انجام دهد.

منظور از صفحه فرود (Landing page) صفحه‌ای است که مخاطبان وارد آن شده و به‌اصطلاح در آن فرومی‌آید. در واقع کاربر بعدازاینکه روی یک بنر تبلیغاتی و تبلیغ متنی روی آگهی کلیک کند وارد صفحه فرود متصل به تبلیغ متنی می‌شود. این صفحه به‌صورت مجزا از بقیه صفحات وب‌سایت طراحی می‌شود و navigation کلی سایت در آن‌ها لحاظ نمی‌شود. هدف از به کار نبردن navigation محدودسازی عمل مخاطب بوده تا آگهی‌دهنده با صفحه فرود بتواند به هدف نهایی خود برسد.

.

سه نکته مهم برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ

۱-ارسال spam را فراموش کنید چون به نام تجاری شما و برند شما آسیب  رسانده و تا ثیری بدی در بر خواهد داشت.

۲-بهینه‌سازی را هرگز فراموش نکنید.

۳-از دوره های آموزشی ایمیل مارکتینگ استفاده کنید (اطلاعات بیشتر)

۲۵/۰۳/۱۳۹۶

۰ پاسخ به "موفقیت در ایمیل مارکتینگ تابع چه پارامترهایی است؟"

ارسال یک پیغام

جدیدترین دانشجویان گرشا

تمامی حقوق برای آکادمی گرشا محفوظ است.
X
مرکز دیجیتال مارکتینگ ایرانی
به دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید؟!
گرشا برای اعضای خبرنامه خود مطالب آموزشی دیجیتال مارکتینگ ارسال می کند؛ این مطالب را در ایمیل خود مطالعه کنید
*رضایت شما اعتبار ماست.اسپم نمی فرستیم
OR
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scel erisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas placerat.
{subscription-facebook}
{subscription-google}