جلسه ۶-فصل ۴:معرفی بخشهای گوگل وبمستر(قسمت پنجم)

جلسه 6-فصل 4:معرفی بخشهای گوگل وبمستر(قسمت پنجم)Reviewed by احسان خواجوی on Nov 8Rating:

  Crawl Stats در Crawl

این صفحه اطلاعاتی در مورد فعالیتهای رباتهای گوگل در سایت شما طی سه ماه گذشته را اعلام می کند. آمارهای ارائه شده شامل محتوایی است که گوگل در سایت شما مشاهده کرده است.

گوگل وبمستر - آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

 

نمودار اول(رنگ آبی) نشانگر تعداد صفحاتی است که روزانه توسط گوگل بررسی شده اند. نقاط صعود این نمودار بیانگر بررسی عمیق گوگل در آن روز می باشد(تعداد بالای صفحات مشاهده شده توسط گوگل).

نمودار قرمز نشانگر میزان دانلودی است که گوگل بعد از دسترسی به صفحات شما انجام داده. همچنین نمودار سوم با رنگ سبز، نیز مدت زمان صرف شده برای هر دانلود می باشد که به نوعی سرعت بارگذاری سایتتان را نشان می دهد.

 

با مشاهده این سه نمودار می توان میزان و چگونگی دسترسی گوگل به صفحات سایت را بررسی کرد تا در صورت کاهش دسترسی، علت آن شناسایی و رفع گردد.

 

 Fetch as googleدر  Crawl

در گوگل وبمستر می توانید درخواست بررسی و ایندکس شدن صفحات سایت خود را ثبت نمایید. این امر برای معرفی صفحات جدید و یا آنهایی که به تازگی به روزرسانی شده اند کاربرد دارد.

برای این منظور می توانید از بخش Crawl، منوی Fetch as Google را انتخاب نموده و آدرس مورد نظر را در باکس مربوطه ثبت کنید(به راهنمای درج آدرس صفحه در زیر کادر دقت کنید)

گوگل وبمستر - آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

پس از آن گزینه Fetch را انتخاب کرده تا پس از بارگزاری مجدد صفحه، وضعیت Successful را مشاهده نمایید. در این هنگام، برای ثبت نهایی، گزینه Sumbit to index را فشار دهید.

گوگل وبمستر - آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

برای ایندکس شدن سایت از این روش، دو گزینه پیش روی شما گذاشته می شود: یا خود صفحه را بررسی می کند و یا آنکه آدرس مورد نظر را به همراه تمام لینکهای موجود در آن را بررسی خواهد کرد. توجه داشته باشید که در هر ماه تنها ۱۰ بار می توانید از روش دوم و ۲۰۰۰ بار از روش اول برای ایندکس شدن استفاده کنید.

گوگل وبمستر - آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

 

در بخش دوم که به طور پیش فرض، عبارت Desktop انتخاب شده است تعیین می کنید که این آدرس توسط کدام روبات گوگل مورد بررسی قرار گیرد.

Fetch and Render هم برای صفحاتی به کار می رود که نیاز دارید ظاهر سایت خود را پس از ایندکس شدن مشاهده نمایید.توجه کنید که استفاده از این گزینه هیچ تاثیری بر افزایش سرعت ایندکس صفحه شما و یا جایگاه آن صفحه در گوگل نداشته و تنها تفاوت آن با گزینه Fetch، ارائه گزارشی مختصر و پیش نمایشی از سایت شما به صورتی که توسط روباتهای گوگل دیده می شود می باشد.

پس از انتخاب گزینه Fetch and Render و انجام آن توسط گوگل، گزینه ای سبزرنگ در مجاورت آن نمایش داده می شود. با کلیک این ردیف به گزارش گوگل از صفحه و نحوه نمایش صفحه شما به رباتهای گوگل ارجاع داده می شوید.

 

Robot.txt Tester

فایل  Robot.txt برای محدود کردن دسترسی روباتهای گوگل و سایر موتورهای جست و جو به محتویات سایت شما استفاده می شود. این بخش در گوگل وبمستر برای اطمینان از عملکرد صحیح Robot.txt در نظر گرفته شده است(مدیریت این بخش و نظارت بر آن بر عهده تیم فنی سایتها می باشد).

گوگل وبمستر - آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

 

Sitemaps در Crawl

این گزینه به معنی نقشه سایت می باشد. نقشه سایت یک فایل متنی حاوی تمام آدرسهای موجود در سایت شماست. وجود نقشه سایت به روباتهای موتورهای جست و جو کمک می کند تا صفحات سایتتان را بهتر شناسایی کنند. وجود نقشه سایت می تواند در افزایش بهتر و سریع تر ایندکس صفحات سایت شما موثر باشد.

در این بخش از گوگل وبمستر می توانید با ثبت نقشه سایت خود، از عملکرد آن مطلع شده و تعداد صفحات ایندکس شده سایتتان را در بخشهای مختلف ببینید.

گوگل وبمستر - آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

مشاهده همهافزودن یک یادداشت
شما
دیدگاه خود را وارد کنید
مشاهده آگهی های استخدام دیجیتال مارکتینگ ثبت نام در آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

درباره گرشا چه می گویند؟

در چند سالی که افتخار آشنایی با احسان خواجوی عزیز را دارم، او را به عنوان فردی شناختم، دارای ذهنی تحلیلگر و بسیار علاقمند به نوآوری. انسانی با اخلاق که پشتکار و شور عجیبی دارد در مسیر بهترین شدن در زمینه کاری خودش.

حمید توکلی

حمید توکلی

مشاور برندسازی و انتخاب نام، بنیانگذار نامی نیک.کام

ورود به حساب کاربری

اعضآی جدید دوره

گرشا در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق برای آکادمی گرشا محفوظ است.
X
مرکز دیجیتال مارکتینگ ایرانی
به دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید؟!
گرشا برای اعضای خبرنامه خود مطالب آموزشی دیجیتال مارکتینگ ارسال می کند؛ این مطالب را در ایمیل خود مطالعه کنید
*رضایت شما اعتبار ماست.اسپم نمی فرستیم
OR
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Vel eros amet amet mauris a habitasse scel erisque? Vel urna dis et, placerat phasellus, diam in! Placerat nec facilisis, tortor tristique. Arcu placerat sagittis, velit lorem scelerisque egestas placerat.
{subscription-facebook}
{subscription-google}