۲۰ آمار طلایی اینستاگرام که هر دیجیتال مارکتر در ۲۰۱۸ باید بداند

چکیده مقاله : در این مقاله 20 آمار طلایی از فعالیت و عملکرد اینستاگرام مطرح شده که می تواند در برنامه ریزی بازاریابی شبکه های اجتماعی کسب و کار شما استفاده شود.

آمار پیش رو آمار اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ است. از این آمارها برای بهبود استراتژی شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید و ببینید چگونه بازاریاب ها از اینستاگرام برای افزایش محبوبیت برند خود استفاده می‌کنند.

۷۰% از پست های اینستاگرام دیده نمی‌شوند (Sprout social,2017)

قبل از آپدیت الگوریتم اینستاگرام پست ها به ترتیب جدیدترین به قدیمی‌ترین مورد نمایش قرار می گرفتند. الگوریتم جدید، ترتیب نمایش را بر اساس بیشترین علاقه قرار می دهد. برندها به این نکته رسیدند که شاید محتوای آنها کمتر مورد بازدید قرار گیرد.

بنابراین پست های شما طبق میزان محبوبیتشان مرتب می شوند که این میزان محبوبیت از لایک ها و کامنت ها مشخص می شود. همچنین اگر کاربران علاقه ای به محتوای شما دارند و با صفحه شما تعامل داشته اند، پست های آنها نیز در اولویت قرار می گیرد. محتوای شما برای کاربرانی که پروفایل شما را جست و جو و یا چندین مرتبه بازدید کرده اند نشان داده می شود.

اینستاگرام در مجموع ۸۰۰ میلیون کاربر دارد (Instagram, 2017)

اینستاگرام تعداد پایه کاربران خود را دوبرابر کرده است. ویژگی های جدیدی همچون استوری، عکس های قابل فروش، مرور صفحات و خیلی ویژگی های جدید دیگر باعث شده جمعیت کاربران به ماهانه ۸۰۰ میلیون کاربر فعال برسد.

تعداد کاربران اینستاگرام

۷۰٫۷% از کسب وکارهای آمریکا از اینستاگرام استفاده می‌کنند  (Sprout social, ۲۰۱۷)

برندها در اینستاگرام نسبت به قبل خیلی فعال تر و برجسته تر شدند. به تازگی، بیش از یک میلیون برند، محصولاتشان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و ترویج می کنند.

رکورد بیشترین لایک اینستاگرام به بیانسه تعلق دارد. خبر بارداری او بیش از ۱۱ میلیون لایک جمع کرد. (Instagram, 2017)

 

آمارهای اینستاگرام

۲۵% از تبلیغات اینستاگرام ویدئو هستند(Sprout social,2017)

در حالیکه تبلیغات تصویری رایج ترین نوع تبلیغ در اینستاگرام هستند، ویدئو مورد اقبال فراوان قرار گرفته است. در واقع، ۲۵% از تبلیغات اینستاگرام ویدئو هستند. تبلیغات ویدئویی در گرفتن نرخ مشاکرت بالاتر موفق تر هستند ولی هزینه آنها کمی بالاتر از تبلیغات تصویری است.

تبلیغ ویدئویی در اینستاگرام

ماهانه ۲ میلیون تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد (Instagram,2017)

طبق آمار اینستاگرام، زمان صرف شده برای تماشای ویدئو در اینستاگرام هر سال نسبت به سال قبل بیش از ۸۰% رشد می کند. در حالیکه تعداد ویدئوهایی که در هر روز تولید می شوند نسبت به سال قبل ۴ برابر شده است و این بهترین موقعیت برای کسب و کارها است که با مخاطبینشان ارتباط بگیرند.

از میان هر ۱۰ هشتگ در اینستاگرام ۷ هشتگ ترند(مطرح) استفاده می شود (Sprout social,2017)

هشتگ ها در اینستاگرام به دنبال کنندگان کمک می کند که محتوای شما را پیدا کنند. هشتگ های برند شده می توانند در ساخت یک اجتماع از هواداران کمک کند و می تواند برای ترویج محتوای اینستاگرام اهمیت داشته باشند.

زمانی که صرف تماشای ویدئو در اینستاگرام می‌شود هر سال بیش از ۸۰% افزایش می یابد (Instagram, 2017)

ویدئو های اینستاگرام، چه پست باشند، چه استوری و چه لایو، فرصت تازه ای برای برندها ایجاد می کند تا با دنبال کنندگان خود ارتباط بگیرند.

۵۹% از کاربران اینستاگرام ۱۸ تا ۲۹ سال سن دارند. (Smart Insights, 2017)

اگر مخاطب محصول شما در رنج سنی ۱۸ تا ۲۹ سال است، به استوری های اینستاگرام جهت تبدیل و افزایش فروش خود توجه کنید.

استوری در اینستاگرام

استوری های اینستاگرام بیش از ۲۵۰ میلیون کاربر فعال روزانه دارد (Sprout social,2017)

تعداد استوری در اینستاگرام 

۸۰% کاربران ۱ برند یا بیشتر از ۱ برند را دنبال می کنند(Instagram,2017)

همانطور که برندهای بیشتری برای تبلیغ محصولات خود به اینستاگرام می پیوندند، این عرصه به مرور رقابتی تر می شود. پس مطمئن شوید که محتوای شما سر جای خودش قرار دارد.

پست هایی که حداقل یک هشتگ دارند دارای میانگین ۱۲٫۶% مشارکت هستند (Hootsuite, 2017)

هشتگ ها یکی از بهترین راه های دیده شدن پست ها در اینستاگرام هستند. آنها می توانند پست های شبکه های اجتماعی شان را به مطالب برتر تبدیل کنند که باعث می شود مخاطبین به دنبال کنندگان شما برسند. یکی از روش هایی که مردم برای پیدا کردن محتوا استفاده می کنند از طریق جست و جوی هشتگ ها است. به ندرت می توان پستی در اینستاگرام پیدا کرد که هیچ هشتگی نداشته باشد.

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام برای گرفتن بیشترین مشارکت، ساعت ۲ بامداد یا ۵ بعد از ظهر در روزهای دوشنبه یا پنجشنبه است (CoSchedule, 2017)

 بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که اگر کمتر از ۱۰ هشتگ در هر پست داشته باشید خیلی تأثیر بیشتری خواهد داشت (Smart Insights, 2017)

اگر از هشتگ های مرتبط استفاده کنید و تعداد آن را کمتر از ۱۰ عدد نگه دارید، پیش بینی می شود که به مشارکت ۲۵۰۰۰ در هر پست برسید.

تعداد هشتگ برای اینستاگرام

پست هایی که لوکیشن دارند ۷۹% مشارکت بیشترین دریافت می‌کنند (Sprout social,2017)

تاثیر لوکیشن در تعامل کاربران اینستاگرام

۷۵% از کاربران اینستاگرام بعد از دیدن یک پست تبلیغاتی، فعالیت هایی همچون بازدید از یک وبسایت انجام می دهند (Hootsuite, 2017)

طبق آمار اینستاگرام، ۵۰% کاربران اینستاگرام حداقل یک کسب و کار را دنبال می‌کنند. ۶۰% آنها درمورد محصولات و خدمات اطلاعات کسب کرده اند و ۷۵% از کاربران بعد از دیدن یک پست تبلیغاتی فعالیتی را انجام می دهند همچون مشاهده وبسایت معرفی شده در تبلیغ.

۴۸% از تمامی برندهای آمریکایی از اینستاگرام برای بازاریابی کسب کار خود اعم از برند یا محصول استفاده کردند (Instasurge, 2017)

این تعداد در سال ۲۰۱۷ به ۷۱% افزایش یافت. طبق اطلاعات   eMarketer  در سال ۲۰۱۸، ۸۲% از کسب و کارهای آمریکایی برای رسیدن به مشتری از اینستاگرام استفاده خواهند کرد.

پیش بینی شده که در سال ۲۰۱۸، اینستاگرام بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر آمریکایی خواهد داشت (eMarketer,2017)

 تعداد کاربران اینستاگرام

۳۵% از جمعیت ۷۰۰ میلیونی کاربران اینستاگرام ویدئوها را از طریق استوری می سازند و مشاهده می کنند (Mediakix, 2017)

از زمان رونمایی استوری های اینستاگرام، به تازگی روزانه ۲۵۰ میلیون کاربر فعال دارد. در مقایسه با اسنپ چت که مجموع کاربران فعال روزانه آن ۱۶۶ میلیون است و در مقابل اینستاگرام در مجموع ۷۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه دارد.

استوری‌های برندها در اینستاگرام ۲ برابر استوری های اسنپ چت است (Mediakix, 2017)

موفقیت اینستاگرام در این است که همان کاری را که اسنپ چت می کرد در مقیاس بزرگتری انجام می دهد. اگر شما با مخاطبین خود در اسنپ چت در ارتباط هستید آن را به این دلیل که شاید اینستاگرام محبوب تر است، قطع نکنید. هر دو برنامه روشهای خلاقانه و جدیدی را برای جذب مخاطبان خود ارائه می دهند و برای حضور کسب و کار شما در شبکه های اجتماعی مهم هستند.

اینستاگرام و اسنپ چت

کدام یک از این آمارها برای شما قابل توجه تر بوده؟! نظرات خود را با آکادمی گرشا در میان بگذارید.

آزمون دیجیتال مارکتینگ
بد بود!بد نبود!خوب بود!خوشم اومد!عالی بود! 4٫43 امتیاز از 7 رای
Loading...

کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی - پژوهشگر حوزه دیجیتال مارکتینگ

ورود به کانال

تعداد افرادی که دانش روز دیجیتال مارکتینگ را می خواهند

۱۱۷۳

از قافله عقب نمانید! جدیدترین مقالات، دوره ها و اخبار سایت

ساعت 10:30 ایمیلهای ما را دریافت خواهید کرد

مقالات مرتبط :

دوره های آموزشی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. پویا
  ۷:۱۶ ۱۳۹۷/۰۷/۰۱

  واقعا میشه به این امارها تکیه کرد و طبق اون تصمیم گرفت؟
  مثلا این آمار به نظرم عجیبه
  بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام برای گرفتن بیشترین مشارکت، ساعت ۲ بامداد یا ۵ بعد از ظهر در روزهای دوشنبه یا پنجشنبه است

  • احسان خواجوی
   ۹:۱۵ ۱۳۹۷/۰۷/۰۱

   به طور کامل نه اما بستگی به آمار مد نظر شما داره.آمارهایی که به طور مستقیم به سبک زندگی مردم کشورهای دیگه وابسته است برای ایران کاربردی نیست. مثلا همین زمان مشارکت، برحسب روزهای هفته و تعطیلی های آخر هفته کشورهای دیگه است و با سبک زندگی و هفته مردم ایران متفاوته و در نتیجه، قابل استناد نیست.اما مثلا آماری که میگه اگر کمتر از ۱۰ هشتگ در اینستاگرام استفاده کنید بازدهی بیشتری خواهید داشت قابل استناده چون به فضای کلی اینستاگرام مربوطه…

 2. KAMAL
  ۴:۰۲ ۱۳۹۷/۰۳/۰۵

  ممنون از اطلاعات خوبی که در سایت تان دارید. یه سوال دارم من چطور میتونم چک کنم آیا پیج من شادوبن شده یا نه؟

  • احسان خواجوی
   ۴:۳۰ ۱۳۹۷/۰۳/۰۵

   برای اینکه متوجه بشید آیا شادوبن شدید یا نه یک هشتگ که زیاد عمومی و رایج نیست در پستی که منتشر میکنید استفاده کنید و بعد با اکانتی غیر از همین اکانتی که باهاش پست منتشر کردید در قسمت سرچ اینستاگرام اون هشتگ رو سرچ کنید. اگر پست شما در لیست نبود یعنی شادوبن شدید. دلیل اینکه گفتم هشتگ زیاد عمومی نباشه این بود که تعداد پستهایی که با اون هشتگ منتشر میشه زیاد نباشه و راحت تر بتونید پست خودتون رو پیدا کنید. برای اینکه راحت تر این کارو بکنید از قسمت recent و نه top دنبال پست تون بگردید. چون تازه پست رو منتشر کردید، از این قسمت یعنی پست های اخیر، راحت تر میتونید پیداش کنید