بهترین ابزار on-page SEO چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟

چکیده مقاله : در این مقاله 6 ابزار کاربردی برای سنجش میزان سئوی داخلی سایت به منظور ارائه راهکار بهبود on-page seo معرفی شده که با استفاده از آن می توان تاثیر چشم گیری در بهبود سئوی داخلی سایت خود مشاهده نمایید.

در این مقاله ۶ مورد از بهترین ابزارهای بهینه سازی موتورهای جست و جو که شما را از بهینه بودن on-page SEO یا همان سئوی داخلی مطمئن می کند معرفی شده است.

در حین پیاده سازی خدمات سئو برای مجموعه ی گسترده ای از مشتریات، با بکارگیری ابزارهای شگفت انگیزی از on-page SEO  آموختم که استفاده از سئو داخلی چقدر در بالا رفتن رنک سایت شما موثر و کلیدی خواهد بود.

 

چرا on-page SEO مهم است؟

در واقع on-page SEO برای این حیاتی است که بر راه هایی که گوگل یا سایر موتورهای جستجو محتوای سایت شما را تفسیر و یا ترجمه می کنند تاثیر می گذارد. هدف شما این است که در انتخاب کلمات کلیدی مراقب باشید تا محتوای شما به صورت کامل برای بالا آمدن رنک سایت شما در موتورهای جستجو بهینه باشد.

بدون  on-page SEO مناسب در واقع رقیبان شما که صفحات خودشان را بهینه کرده اند، حتی اگر محتوایی بی کیفیت تر و بک لینک های ضعیف تر از شما داشته باشند، شما را در صفحات نتایج جستجو  (SERP) پشت سر خواهند گذاشت.

 

مهمترین بخش های on-page SEO چیست؟

بعضی از پارامترهای on-page SEO از بقیه مهمتر هستند. شاید مهمترین قسمت را بتوان کلمات کلیدی هدف در نظر گرفت؛ اگر این کلمات کلیدی بسیار رقابتی باشند رتبه سایت و اینکه چطور صفحات سایت را بهینه کنید مهم نخواهد بود.

البته انجام تحقیقاتی براساس کلمات کلیدی حیاتی‌ست. این موضوع به شما کمک می کند تا عباراتی را که با حجم بیشتری جست و جو شده اند بشناسید. همچنین موتورهای جستجو راحت تر سایت شما را هدف قرار می دهند.

زمانی که شما کلمات کلیدی هدف خود را انتخاب می کنید، on-page SEO در کلمات کلیدی و جایگزین های معنایی آن در صفحه شما متمرکز می شود. شما باید برچسب عنوان ها (title tag) ، برچسب هدرها (header tag)، توضیحات عکس (image alt) و محتوای خود را بهینه کنید و این فعالیت را مدام بررسی کنید.

در این راستا می توانید از ابزارهایی که در اداه معرفی شده اند کمک بگیرید.

 

SEOCrawler

SEOCrawler  یکی از ابزارهای پیشرو در سئوی داخلی سایت قلمداد می شود که بیش از ۵۰۰۰ کسب و کار برای بهینگی انتخاب کلمات کلیدی به آن اعتماد کرده اند.

ابزار Their site Auditor به شما این امکان را می دهد که فقط با یک کلیک سرعت بارگذاری صفحات، تگ های تکراری، محتواهای تکراری، بهینه بودن کلمات کلیدی و لینک های خراب را مشاهده کنید.

انجام همین کار به صورت دستی و بدون استفاده از ابزار ساعتها زمان را هدر می داد اما هم اکنون با چند کلیک ساده می توان به کل نتایج این فرآیند دسترسی داشت. این ابزار  می تواند وقت و هزینه شما را برای بهبود سئوی داخلی سایت کاهش دهد.

ابزار The Site Auditor به صورت ویژه ای به شما یک چک لیست از مواردی را ارائه می دهد که با استفاده از آنها می توانید صفحات خود را روی وب سایت بسازید؛ گویی که شما یک مشاور SEO در خانه داشته باشید. زمانی که شما تغییرات را انجام دادید، می تونید نتایج را در Rank Tracker بررسی کرده تا مشاهده کنید رتبه کلمات کلیدی شما روزانه یا هفتگی چه تغییری کرده است.

seocrawler برای سئو داخلی سایت

 

Ahrefs’ Keyword Explorer

کلمات کلیدی به هدف شما، هدف می دهند، به شما این امکان ررا می دهند تا سئوی داخلی سایت خودتان را برای هدف تان بهینه کنید. اما بطور عجیبی تحقیق در زمینه کلمات کلیدی خسته کننده است، به ویژه اگر شما فقط ابزار Google AdWords را داشته باشید.

به همین دلیل ابزار Ahrefs’ Keyword Explorer به بازار معرفی شده است. این ابزار به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی را برای هدف خود پیدا کنید و به تمام اطلاعات بک لینک ها (back link)  را برای رنکینگ پیج ها (ranking pages) دسترسی داشته باشید؛ حتی به هر کلمه کلیدی امتیازی واحد می دهد تا شما به راحتی آن ها را با هم مقایسه کنید.

ابزار سئوی داخلی سایت

اما قدرت اعجاز انگیز ابزار Ahresf ‘ KW در راه است! شما می توانید کلمات کلیدی جدید پیدا کنید. بیشتر ابزارهای KW به لیستی که شما از کلمات کلیدی اولیه وارد می کنید نیاز دارد تا کار خود را آغاز کند؛ به این صورت که ابزار از این لیست برای پیدا کردن عبارت های مشابه استفاده خواهد کرد تا شما بتوانید آن ها (کلمات کلیدی پیدا شده) را برای رسیدن به هدف خود رتبه بندی کنید.

این ابزار خیلی مفیدتر از موردی است که ذکر شد و مهمتر از همه اینکه آن ابزارها به شما اجازه می دهند تا کلمات کلیدی مورد استفاده توسط رقیبان یا سایر سایت ها را نیز پیدا و برای رسیدن به هدف خود آن ها را رتبه بندی کنید. بنابراین شما می تونید دامین را به جای کلمات کلیدی اولیه وارد کنید و یک گزارش از کلمات کلیدی متفاوتی را که آن ها استفاده می کنند برای رسیدن به هدف خودتان رتبه بندی کنید.

اگر سایت شما خدمات و موضوعات زیادی را پوشش نی دهد این ابزار ایده آل خواهد بود. همچنین گزینه عالی دیگری نیز وجود دارد که کلمات کلیدی مشابهی که در صفحات موجود بوده را برای هدف شما رتبه بندی می کند. با این کار شما یک کلمه کلیدی اولیه را وارد کنید تا سایر کلمات کلیدی که رتبه صفحات را در نتایج گوگل ارتقا داده و مرتبط با اهداف شما نیز هستند مشاهده کنید.

 

Copyscape

اگر شما به یک نویسنده و یا شرکت تولید محتوا سفارش می دهید، بنابراین مهم است که از سرویسی مشابه Copyscape برای بررسی یونیک بودن محتوا استفاده کنید. امروز نباید با انتشار محتوای تکراری کنار بیایید. گوگل سال هاست که از این بازی خارج شده است.

باید مطمئن بشید که نویسندگان محتوای شما محتوای منحصر بفردی که از هیچ منبعی کپی نشده است تولید می کنند. Copyscape اجازه می دهد تا شما محتوای خودتان را در آن کپی کرده و با سایر محتواهای وب مقایسه کنید تا از منحصر به فرد بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

ابزار Copyscape برای سئو

Screaming Frog SEO Spider

Screaming Frog یکی از قدیمی ترین و مهمترین ابزارهای SEO به حساب می آید. این ابزار کوچک و خلاق یک ربات خزنده است که با استفاده از URL های شما، عناصر روی سایت ها را استخراج می کند تا بتوانید آن ها را آنالیز کنید.

این به شما کمک می کند تا لینک های خراب را پیدا کنید، مطمئن شوید تغییر مسیرها به درستی انجام می شود، صفحات کوچک سایت خود را آنالیز کنید، نقشه سایت خود را با فرمت XML بسازید و حتی محتوای تکراری را نیز پیدا کنید. این یکی از ابزارهای ساده و قدرتمند on-page SEO هست برای اینکه اطلاعات بسیار زیادی در این زمینه به شما ارائه می دهد.

بهترین ابزارهای سئو داخلی سایت

 

Google Developers PageSpeed Insight

روز به روز کاربران بیشتری از طریق موبایل از اینترنت استفاده می کنند. با این وجود آنها با اتصال دهنده ای با سرعت کم و صفحه نمایش هایی که سایز متفاوتی دارند به اینترنت متصل می شوند. گوگل این را می داند و برای همین آن ها از سرعت بارگذاری صفحه به عنوان یکی از فاکتورهای کلیدی امتیاز دهی سئو (ranking) استفاده می کنند.

هیچ کس نمی خواهد یک صفحه را با سرعت بارگیری (load) پایین ببیند. مخصوصا اگر شما از طریق دیتای موبایل به اینترنت متصل شده باشید. بنابراین شما باید هرکاری انجام دهید تا مطمئن شوید که صفحات شما بهینه شده اند تا با بیشترین سرعت ممکن بارگیری (load) شوند.

Google Developers PageSpeed Insight  صفحات سایت شما را آنالیز می کند تا مناطق کلیدی را مشخص کند که شما با استفاده از آن بتوانید سرعت صفحات خودتان را بهبود ببخشید. بنابراین سرعت بارگیری (load) صفحات شما بیشتر شده و امتیاز شما در صفحات نتایج جستجو (SEPR) بالاتر می آید.

بهترین ابزارهای سئو داخلی سایت

 

Moz On-Page Grader

در نهایت ما Moz On-Page Grader را داریم. ابزاری که سایت شما را آنالیز می کند و با لیست فاکتورهای سئوی موجود مقایسه می کند. این ابزار خروجی نتایج را در سطحی بالاتر به شما می دهد که روی هم رفته می توانید با کمک آنها سایت خود را بهبود ببخشید.

نکته بزرگ در مورد تمام ابزارهای Moz این هست که به طرز عجیبی در استفاده و طراحی ساده هستند و برای همین این ابزار برای مبتدیان یک ابزار ایده آل به حساب می آید. اگر شما دنبال یک گزارش ساده و قابل فهم روی سئوی داخلی سایت خود هستید این بهترین شروع برای شما خواهد بود.

بهترین ابزارهای سئو داخلی سایت

بد بود!بد نبود!خوب بود!خوشم اومد!عالی بود! 5٫00 امتیاز از 2 رای
Loading...

مهندسی نرم افزار خوندم و از سال 1390 در حوزه محصولات مبتنی بر گوشی های هوشمند و سیستم های Solution Maker فعالیت خودم و آغاز کردم و به مدت 3 سال هست که در بخش مدیریت و توسعه کسب و کار، در 5 محصول به عنوان مدیر محصول وپروژه در حال یادگیری و فعالیت هستم. علاقه مند به فعالیت های چالشی و تیمی هستم و اگر زمان زیادی داشته باشم یاد گیری و مطالعه برنامه های اصلی من برای زمان فراغت هست. تلاش می کنم تیم های جدید رو تجربه کنم و به هدف های آتی خودم که تجربه چیزهای جدید توی زندگی هست، برسم.

مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ»

تعداد افرادی که دانش روز دیجیتال مارکتینگ را می خواهند

۹۸۴

از قافله عقب نمانید! جدیدترین مقالات، دوره ها و اخبار سایت

ساعت 10:30 ایمیلهای ما را دریافت خواهید کرد

مقاله های مرتبط :

دوره های آموزشی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *