چند درصد از تبلیغات هدفگذاری شده به مخاطبان هدف خود می رسند؟

چکیده مقاله : داده های این مقاله بیان می کند که درصد زیادی از تبلیغات اینترنتی هدفگذاری شده از هدف خود خارج شده و نمی تواند به دست مخاطبان هدف خود برسد. این پژوهش می تواند زنگ خطری برای تبلیغات اینترنتی باشد.
چند درصد از تبلیغات هدفگذاری شده به مخاطبان هدف خود می رسند؟Reviewed by احسان خواجوی on Mar 7Rating: 5.0

کمپین های آنلاینی که به طور خاص برای جامعه مخاطب مشخصی با توجه به خصوصیات دموگرافیک هدفگذاری می شوند معمولا در عمل، هدفمندی تبلیغات خود را از دست می دهند.

از جمله مزایای تبلیغات اینترنتی این است که می تواند بر اساس هدفگذاری اجرا شود. مثلاً زمانی که شما خدمتی را در تهران ارائه می دهید می توانید تبلیغات خود را فقط برای کاربران اینترنت تهران نمایش دهید؛ یا اگر محصولی برای بانوان عرضه کرده اید تبلیغات شما می تواند برای بانوان نمایش داده شود.

هدفگذاری های دموگرافیک به طور خلاصه شامل موارد زیر می باشد:

  • موقعیت جغرافیایی
  • بازه سنی
  • جنسیت
  • تحصیلات
  • وضعیت تاهل
  • وضعیت اقامت

با استفاده از تبلیغات اینترنتی هدفگذاری شده می توان تبلیغ خود را دقیقاً در معرض دید مخاطبان هدف خود قرار داد؛ مخاطبانی که مشتریان بالقوه شما بوده و احتمال می دهید علاقه و نیاز بیشتری به محصولات و خدمات شما داشته باشند.

همچنین هدفگذاری تبلیغات سبب صرفه جویی در هزینه های تبلیغاتی شما خواهد شد.هر چه جامعه هدف تبلیغ کوچک تر باشد از هدررفت هزینه جلوگیری خواهد شد (چون افرادی که مشتری بالقوه محصول شما نیستند تبلیغات شما را نخواهند دید).

البته تمام نکات بالا در تئوری جذاب است! در عمل، نتایج کمپین های تبلیغاتی گاهاً با پیش بینی ها و برنامه ریزی ها متفاوت خواهد بود.

اخیراً تحقیقی توسط موسسه Nielson برای گروه مشخصی از افراد با خصوصیات مذکر و سن ۱۸-۲۴ سال اجرا و منتشر شد که بیان کرد تنها ۱۷ درصد تبلیغات هدفگذاری شده در عمل به دست مخاطبان هدف خود می رسند.

این نکته بدین معنی است که معمولاً افراد بسیار زیادی که مشتری و مخاطب هدف کمپین نبودند نیز تبلیغات را مشاهده می کنند.

تبلیغات هدفگذاری شده

این امر نقص بزرگی را در تبلیغات هدفگذاری شده نمایان می کند؛ به عبارت دیگر حدود نیمی از افرادی که تبلیغات را مشاهده می کنند کسانی هستند که هدفگذاری برای آنها صورت نگرفته بود.

در حالیکه تردید بزرگ تری در مورد سنجه های هدفگذاری در برابر رسانه های انبوه وجود دارد. لذا کارشناسان تبلیغات باید از تفاوت بین آنچه برنامه ریزی کرده و برای آن هزینه پرداخت می کنند و آنچه که در عمل به دست می آورند آگاه باشند.

به نظر شما علت اصلی عدم تحقق هدفگذاری در تبلیغات اینترنتی چیست؟

مشاور اجرایی دیجیتال مارکتینگ و بنیانگذار آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

انتخاب مشاور اجرایی دیجیتال مارکتینگ

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۶۰

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید

نگران نباشید ما اسپم نیستیم

مقاله های مرتبط :

دوره های آموزشی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *