ترندهای جهانی دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۸

چکیده مقاله : در این مقاله به شما خواهیم گفت که شرکتهای بین المللی کدام ترندهای دیجیتال مارکتینگ را در سال 2018 به عنوان استراتژی اصلی کسب و کار خود برای دیجیتال مارکتینگ انتخاب کرده اند. این پژوهش از بیش از 5000 هزار کسب و کار مختلف گردآوری شده است.

امسال کدام تکنیک های دیجیتال مارکتینگ در صدر فعالیت های دیجیتال مارکترها قرار می گیرد؟

در پژوهشی از مخاطبان تخصصی دیجیتال مارکتینگ درخواست شده بود که دیدگاه خود را در مورد آن دسته از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ که تصور می کنند در سال ۲۰۱۸ بیشترین منافع مالی را برای آنها به ارمغان می آورد انتخاب کنند.

می توان پاسخ های جمع آوری شده این پژوهش را جز ترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال میلادی اخیر در نظر گرفت که کسب و کارها بر حسب بازار، تجربه و عملکرد خود از آنها به عنوان اهرم اصلی تحقق اهداف تجاری خود در فضای مجازی استفاده خواهند کرد.

در این پژوهش از ۲۸۵۷ کسب و کار و ۲۵۹۷ آژانس بازاریابی سوال زیر پرسیده شد:

کدام حوزه دیجیتال مارکتینگ بیشترین فرصت تجاری برای کسب و کار یا مشتریان شما را در سال ۲۰۱۸ خواهد داشت؟

هر کدام از شرکت کنندگان در این پژوهش تنها یک گزینه را انتخاب کردند که نتیجه آن را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

مطابق تصویر، نمودارهای سورمه ای پاسخ کسب و کارها و نمودارهای آبی پاسخ آژانسهای بازاریابی را نمایش می دهد.

 

ترندهای دیجیتال مارکتینگ در 2018

 

به ترتیب، داده های پژوهش را می توان به شرح زیر تفسیر کرد:

 • بهینه سازی تجربه مشتری بیشترین انتخاب را از آن خود کرده است. این امر نشان می دهد در سال ۲۰۱۸ باید اهمیت بسیار بیشتری به تجربه مشتری در استفاده از خدمات کسب و کار خود داشته باشیم.
 • رتبه دوم مربوط به تحلیل داده هاییست که می توان از آن برای تکنیک های بازاریابی شخصی سازی شده برای هر فرد استفاده کرد. در مورد ماهیت و ضرورت شخصی سازی در تجارت الکترونیک این مقاله را مطالعه کنید: ۴ ترند آینده شخصی سازی تجارت الکترونیک
 • رتبه سوم به تولید محتوایی اشاره دارد که تجربه ای ارزنده در فضای دیجیتال ارائه دهد. در واقع، گرایش بازاریابی محتوایی در ۲۰۱۸ حول تجربه مشتری خواهد بود.
 • بازاریابی خودکار نیز در چند سال اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است. در سال ۲۰۱۸ هم جز چهار گزینه اول تکنیک های دیجیتال مارکتینگ انتخاب شده است.
 • استفاده از ویدئو برای افزایش تعامل با برند در رتبه پنجم به تاثیر ویدئومارکتینگ در برندینگ اشاره می کند.
 • بازاریابی چند کاناله که تکنیکی برای اجرای سایر متدهای دیجیتال مارکتینگ است توانسته در جایگاه ششم ترندهای دیجیتال مارکتینگ ۲۰۱۸ قرار گیرد.
 • بازاریابی شبکه های اجتماعی که به طور معمول در ایران در رتبه اول قرار دارد در فضای بین المللی به عنوان ترند شماره هفت انتخاب شده است.
 • استفاده از هوش مصنوعی و بات ها در برگزاری کمپین هایی با محوریت تجربه مشتری هم ترند جدیدی است که در این لیست در رتبه هشت قرار گرفته است.
 • اینترنت اشیا و گجت های پوشیدنی که با سیستم صوتی کار می کنند یکی از ترندهاییست که برای برخی کسب و کارها می تواند بسیار مهم و کاربردی باشد.
 • دستیابی و درک مشتریان در تلفن های همراه با توجه به رشد چشمگیر استفاده از آن در جهان، ترند شماره ۱۰ شده است. گرچه انتظار داشتیم کسب و کارها توجه بیشتری به این امر داشته باشند…
 • ایجاد تعامل با مخاطبان از طریق واقعیت مجازی نیز یکی از انتخاب های لیست ترندهای دیجیتال مارکتینگ ۲۰۱۸ می باشد. گرچه این تکنیک برای تمام کسب و کارها نمی تواند اولویت باشد به همین دلیل در شماره ۱۱ لیست قرار گرفته است.

 

نکته دیگر آنکه بین درصد پاسخ های کسب و کارها و آژانسهای بازاریابی در انتخاب هر گزینه اختلاف وجود دارد که این اختلاف هم می تواند مورد تحلیل قرار گیرد.

آژانس های بازاریابی با توجه به تجربه خود برای مشتریان مختلف در حوزه های کسب و کاری مختلف، کلیدی ترین تکنیک دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کرده اند که شاید بتوان گفت بسیاری از کسب و کارها را شامل شود.

در هر صورت، باید بپذیریم دانش دیجیتال مارکتینگ جهان بسیار غنی تر از آنچه در کشور ما وجود دارد می باشد. لذا تبعیت از ترندهای جهانی و بومی سازی آن با فضای کسب و کارهای اینترنتی در ایران می توان عامل مهمی در موفقیت کسب و کار ما باشد.

بد بود!بد نبود!خوب بود!خوشم اومد!عالی بود! 3٫00 امتیاز از 2 رای
Loading...

مشاور اجرایی دیجیتال مارکتینگ و بنیانگذار آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا | مبتکر و مدرس دوره ستارگان دیجیتال مارکتینگ ایران

مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ»

تعداد افرادی که دانش روز دیجیتال مارکتینگ را می خواهند

۹۸۴

از قافله عقب نمانید! جدیدترین مقالات، دوره ها و اخبار سایت

ساعت 10:30 ایمیلهای ما را دریافت خواهید کرد

مقاله های مرتبط :

دوره های آموزشی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *