لیدها در کدام کانالهای آنلاین، محصولات خود را جست و جو می کنند؟

چکیده مقاله : در این مقاله، نتایج پژوهشی منتشر شده که بیان می کند افراد در بازه های سنی مختلف برای خرید اینترنتی خود از کدام کانال ها اطلاعات کسب کرده و در مورد محصول مورد نظر خود تحقیق می کنند.

بازه سنی ۱۸ تا ۳۴ سال از کانالهای آنلاین بیشتری قبل از خرید محصولات مورد نظر خود استفاده می کنند.

ما به عنوان مشتری، نسبت به گذشته در خریدهای خود دقت و هوش بیشتری را به کار می گیریم. همواره پس از صرف مدتی زمان، تصمیم می گیریم که محصولی مشخص را خریداری کنیم به گونه ای که بهترین انتخاب از نظر قیمت، کیفیت و تامین نیاز ما را به همراه داشته باشد.

در پژوهشی که توسط موسسه Salesforce انجام شد، ۴۰۰۰ مشتری در بریتانیا، امریکا و کانادا مورد ارزیابی قرار گرفتند.

نتیجه آنکه شرکت کنندگان در این پژوهش، بیشتر وقت خود را در فرآیند خرید اینترنتی به جست و جو در اینترنت اختصاص می دهند. آنها همچنین از کانالهای چندگانه نظیر ایمیل، پرسش از افراد، اپلیکیشن های موبایل و … برای جمع آوری اطلاعات مربوط به خرید خود نیز استفاده می کنند.

خرید لیدها از کانالهای آنلاین

جالب آنکه تفاوت فاحشی بین رفتار افراد در بازه های سنی بالا مشاهده می شود.

به نظر می رسد ۱۸ تا ۳۴ ساله ها (Millennials) بعد از گزینه جست و جو در وبسایتها، به کانال دیگری توجه بالا نداشته و میزان استفاده آنها از کانالهای مختلف ایمیل، شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن ها و تلفن گستردگی دارد.

اما افراد ۳۵ تا ۵۴ ساله عملکرد نسبتاً مشابهی با نسل قبل خود دارند با این تفاوت که آنها کمتر از تماس تلفنی برای صحبت با واحد فروش شرکت ها استفاده می کنند.

این تحقیق نشان می دهد که هر چه سن افراد بالاتر رفته و به ۵۴ سال نزدیک می شود وابستگی و تمایل آنان در استفاده از تکنولوژی در سالهای اخیر افزایش یافته است.

نسل ۵۵ سال به بالا دو گزینه وبسایت و ایمیل را بیش از سایر کانالها برای کسب اطلاعات و تحقیق در مورد محصول مورد نظر خود و قبل از خرید آن استفاده می کنند.

هنگام جست و جو برای کسب اطلاعات پیرامون محصول، بازه سنی ۱۸ تا ۳۴ ساله ها بیشتر از ۳ بار در شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن موبایل حضور پیدا می کنند(آمار هر دو ۴۸ درصد است) در حالیکه نسل بالای ۵۵ سال از این دو کانال تنها ۱۴ درصد استفاده می کنند.

اما آنچه بیش از همه در این پژوهش قابل توجه است لزوم استفاده از استراتژی بازاریابی چندکاناله می باشد؛ چرا که اگر می خواهید کسب و کار شما در رقابت پیروز و پیشگام باشد مهم نیست چه بازه سنی را هدف قرار دهید؛ حضور همه جانبه در کانالهای مختلف سبب می شود در دسترس بازه های سنی در تمامی کانالها قرار بگیرید.

اما به نظر می رسد داده های این پژوهش با واقعیت جامعه ایران متناقض است. با وجود اینکه تحقیق مشابهی در ایران انجام نشده اما حدس اولیه آن است که افراد بالای ۵۵ سال کمتر از تکنولوژی استفاده کرده و توصیه های اطرافیان یا رسانه های سنتی بر روی آنها تاثیر بیشتری داشته باشد.

و یا آنکه گزینه چت ویدئویی در ایران به ندرت از طرف مردم یا کسب و کارها استفاده می شود و قدرت و نفوذ شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها در پروسه خرید مشتریان بیشتر از آمارهای جهانی باشد.

آزمون دیجیتال مارکتینگ
بد بود!بد نبود!خوب بود!خوشم اومد!عالی بود! 5٫00 امتیاز از 1 رای
Loading...

مدیر اجرایی دیجیتال مارکتینگ و بنیانگذار آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا | مدرس دوره ستارگان دیجیتال مارکتینگ ایران

ورود به کانال

تعداد افرادی که دانش روز دیجیتال مارکتینگ را می خواهند

۱۱۸۷

از قافله عقب نمانید! جدیدترین مقالات، دوره ها و اخبار سایت

ساعت 10:30 ایمیلهای ما را دریافت خواهید کرد

مقالات مرتبط :

دوره های آموزشی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *