مهم ترین ترندهای برندینگ از نگاه متخصصین برند (سال 2018)

مهم ترین ترندهای برندینگ از نگاه متخصصین برند (سال 2018)Reviewed by احسان خواجوی on Apr 5Rating: 5.0

در این مقاله متوجه خواهید شد که ” تجربه مشتری ” در راس تمرکز متخصصین برند قرار داشته و آنان این مفهوم را برای تقویت استراتژی برند خود در سال 2018 انتخاب کرده اند؛ همچنین با شش اولویت مهم بعدی برندینگ نیز آشنا خواهید شد.

برندینگ همواره یکی از سوژه های داغ در بحث های کارشناسان بازاریابی بوده است. همانطور که به نظر می رسد تعداد متعددی از تعاریف و اهداف مختلف بازاریابی برند وجود دارد که کارشناسان بازاریابی به آن پایبند می باشند.

سالها پیش، برندینگ به سادگی در مجموعه ای از لوگو، شعار، رنگها و … تعریف می شد اما امروزه برندینگ به مفهومی پیچیده تر تبدیل شده است.

برندینگ می تواند احساس خوبی باشد که مشتریان زمانی که نام برند را می شوند تجربه می کنند؛ می تواند احساسی باشد که آنان را به هویت برند شما مرتبط کرده و یا درکی باشد که مشتریان هنگام دیدن برند شما دریافت می کنند.

هر ساله تمرکز برندینگ و متخصصین برند همسو با ترندهای بازاریابی و آخرین تکنولوژی های توسعه یافته تغییر می کند. به همین دلیل گزارشی که در وبسایت MarketingCharts در  زمینه برندینگ منتشر شد برترین اولویت های متخصصین برند در سال میلادی اخیر را به تصویر کشیده است.

ترندهای برندینگ در 2018

اولویت برتر برای سال 2018 که یک چهارم پاسخ ها را به دست آورد به تجربه مشتری یا customer experience که به اختصار CX هم نامیده می شود انتخاب شده است.

انتخاب تجربه مشتری به عنوان اولویت برتر جای تعجب ندارد، چرا که تجربه مشتری بیشترین نتایج را برای اهداف بازاریابان در 2018 به دنبال داشته است.

پس از تجربه مشتری، با 18 درصد آگاه سازی برند مهم ترین استراتژی و راهبرد متخصصین برند در رتبه دوم قرار گرفته است.

جذب مشتریان جدید هم با 18 درصد در رتبه سوم و وفادارسازی مشتری با هدف خرید مجدد با اختلاف کم و 17 درصد در رتبه چهارم اولویت های بعدی متخصصین برند قرار گرفته است.

تمرکز بر تعامل کاربران که همواره از شاخص های مهم در حوزه دیجیتال مارکتینگ می باشد در جایگاه بعدی و 15 درصد انتخاب ها را به خود اختصاص داده است.

در این تحقیق از 500 فعال حوزه برندینگ تحقیق صورت گرفته و نتایج آن می تواند راهگشای استراتژی های برندینگ در کسب و کارهای اینترنتی ایران باشد.

مشاور اجرایی دیجیتال مارکتینگ و بنیانگذار آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

ستاره شوید! (ظرفیت محدود)

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۶۰

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید

نگران نباشید ما اسپم نیستیم

مقاله های مرتبط :

دوره های آموزشی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *