از الگوریتم جدید اینستاگرام چه خبر؟!

از الگوریتم جدید اینستاگرام چه خبر؟!Reviewed by احسان خواجوی on Apr 15Rating: 5.0

بسیاری از کسب و کارها در توییتر، فیس بوک و لینکداین حضور دارند اما چند سالی است که نیاز حضوری قوی در بازیگر قدرتمند و جدید شبکه های اجتماعی یعنی اینستاگران نیز احساس می شود.

اینستاگرام یکی از سریع ترین رشدها را در بین شبکه های اجتماعی داشته است و اخیراً گزارش شده که 800 میلیون کاربر فعال در هر ماه و انتشار 95 میلیون عکس در هر روز از مهم ترین آمارهای اینستاگرام به شمار می رود(حتماً مقاله ۲۰ آمار طلایی اینستاگرام که هر دیجیتال مارکتر در ۲۰۱۸ باید بداند را مطالعه کنید).

با تداوم افزایش محبوبیت اینستاگرام، حتی کسب و کارهای سنتی مانند B2Bها نیز باید این پلتفرم را برای توسعه تعامل با مخاطب در نظر بگیرند.

به عنوان مثال در سایت اسمارت اینسایت، نرخ ارگانیک اشتراک گذاری خوبی برای اینفوگرافیک ها و ترندهای صنایع را در اینستاگرام با هشتگ این سایت به دست آماده است؛ لذا تصمیم گرفتند اکانت اینستاگرام خود را توسعه داده و کلیه مباحث دیجیتال مارکتینگ را در این شبکه اجتماعی ارائه دهند.

در سال 2016 اینستاگرام اعلام کرد الگوریتم خود را به طور چشم گیری توسعه داده و آپدیت کرده و آگاهی از این الگوریتم ها برای موفقیت ضروری است.

الگوریتم های جدید سبب تعجب کارشناسان دیجیتال مارکتینگ شده و ناچار شدند استراتژی ها و رهیافتهای بازاریابی خود را مطابق با آن تغییر دهند.

در این مقاله آپدیت جدید اینستاگرام را موشکافی کرده و بیان می کنیم که چرا این بروزرسانی برای کارشناسان بازاریابی مفید بوده و چطور می توانید از آن بهره ببرید.

 

آپدیت الگوریتم جدید اینستاگرام

 

اینستاگرام چگونه عمل می کند؟

قبلاً پست های جدید بر اساس جدیدترین پست ها در فید اینستاگرام شما نمایش داده می شد. اما در عوض، تغییرات الگوریتم اینستاگرام سبب شده تا پست ها بر اساس آنچه شما بیشتر به آن علاقه مند هستید نمایش داده شود.

این امر سبب شده تا بسیاری از برندها نسبت به دیده نشده پست های خود نگران شوند. اما اینستاگرام در وبلاگ رسمی خود در مورد آپدیت الگوریتم جدیدش این چنین گفت(منبع):

برای بهبود تجربه شما، فید اینستاگرامتان به زودی با لحظاتی که معتقدیم شما بیش از همه به آن اهمیت می دهید ترتیب بندی و نمایش داده خواهد شد. ترتیب تصاویر و ویدئوها در فید شما بر اساس سلیقه شما در محتوا، روابط خود با صاحب پست و خطوط زمانی پست مرتب خواهد شد.

نتیجه آنکه پست های فید شما بر اساس میزان محبوبیت آن با توجه به مواردی نظیر کامنتها و لایکها نمایش داده می شود.

علاوه بر این، اگر کاربرانی که به محتوای شما علاقه مند باشد یا با آن تعامل برقرار کنند پست های آنها نیز دارای اولویت خواهد شد. همچنین اگر کاربران پروفایل شما را در اینستاگرام جست و جو کرده و یا چندین بار به اکانت شما مراجعه کرده باشند پست های شما برای آنان نمایش داده می شود.

 

چرا این خبر خوبی است؟

معمولاً کارشناسان شبکه های اجتماعی سعی می کنند در هر روز چندین پست را منتشر کرده تا احتمال قرار گرفتن در صدر فید فالوئرهایشان افزایش یابد. این آپدیت، فرصت جدیدی را برای برندها فراهم کرده تا تنها بهترین محتوای خود را منتشر کرده و کیفیت محتوای خود را بر میزان دسترسی (Reach) ارجحیت دهند.

برندهایی با بهترین محتوا با این الگوریتم جدید موفقیت و پیروزی بیشتری به دست خواهند آورد. بنابراین دیجیتال مارکترها باید تمرکز خود را از تعداد تصاویر، به تصاویر باکیفیت، هوشمندانه و به موقع تغییر دهند.

این همان استراتژی مورد نیاز شما است تا با به کارگیری آن بتوانید به مخاطب هدف خود دسترسی پیدا کرده و فالوئرهایی را که می خواهید با برند شما تعامل داشته باشند جذب کنید.

بهره برداری از تب  explore را فراموش نکنید. این بخش از الگوریتم جدید که بر پایه نمایش محتوا بر اساس علاقه و جست و جوهای کاربر است استفاده می کند.

آپدیت الگوریتم جدید اینستاگرام

 

می توان گفت که این خبر خوبی است اما باید مراقب باشید! ممکن است همه جوانب کار را رعایت کرده باشد اما همچنان رسیدن به صدر اینستاگرام امر بسیار مشکلی است و به سرمایه گذاری زمان و تلاش برای افزایش دسترسی پست های خود نیاز دارد.

ممکن است افزایش شدید مقطعی تعامل با پستهایتان را تجربه کنید اما در نهایت برندهایی که محتوایی با نرخ تعامل بالا منتشر می کنند برنده این الگوریتم خواهند شد.

لذا فراموش نکنید که عملکرد رقیبان خود در اینستاگرام را رصد کرده تا مطمئن شوید شما در راس فید فالوئرها قرار می گیرید.

برای کمک به دستیبانی حداکثر تعامل و افزایش فالوئرهای اینستاگرام، در ادامه 4 روشی که سبب استفاده مفید از الگوریتم آپدیت شده خواهد شد بیان گردیده است:

 

1-پروفایل خود را عمومی(Public) کنید

اگر پروفایل شما خصوصی (Private) باشد در تب اکسپلور اینستاگرام نمایش داده نخواهید شد و صرفاً فالوئرهای شما محتوایتان را مشاهده می کنند.

این امر میزان دسترسی کاربران جدید به محتوای شما را کاهش داده و الگوریتم جدید تاثیری مثبت بر محتوایتان نخواهد داشت.

 

2-پستهای کمتر

همانطور که در قبل اشاره شد دیجیتال مارکترها باید تمرکز خود را از تعداد پستها بر پستهای باکیفیت معطوف نمایند.

مطمئن شوید که محتوای شما صرفاً در اینستاگرام مهم بوده و با آنچه در توییتر، فیس بوک و تلگرام منتشر می کنید متفاوت است.

به فالوئرهای خود دلیلی برای فالو کردنتان ارائه داده و در اینستاگرام چیزی به آنها ارائه دهید که در هیچ جای دیگر مشاهده نخواهند کرد.

 

3-رعایت زمان ارسال پست

با یافتن بهترین زمان انتشار پست، احتمال قرار گرفتن محتوای شما در بالای فید فالوئرها افزایش خواهید یافت.

اینستاگرام  به طور ضمنی بیان کرده که پست های اخیر احتمالاً رتبه بالاتری در فید شما به دست می آورند لذا زمان بندی مناسب انتشار پست همچنان امری مهم تلقی می گردد.

اینطور به نظر می رسد که الگوریتم جدید، پست های جدید را بین آخرین بازدید و بازدید فعلی شما مرتب می کند.

 

4-همیشه تعامل برقرار کنید

هرچه شما فالوئرهایتان را به تعامل بیشتر ترغیب کنید احتمال نمایش در بالای فید آنها و شناخته شدن به عنوان برندی که به مخاطب خود اهمیت می دهد بیشتر خواهد شد.

این نکته شامل پاسخ به سوالات، تشکر از افرادی که نظر داده یا به اشتراک می گذارند، تعامل با پست های مخاطبان و نهایتاً ایجاد رابطه با آنها می باشد.

آپدیت الگوریتم جدید اینستاگرام

 

به جز این آپدیت جدید اینستاگرام، موارد دیگری در الگوریتم های جدید آن اضافه شده که در مقالات بعدی به آنها نیز خواهیم پرداخت.

مشاور اجرایی دیجیتال مارکتینگ و بنیانگذار آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

ستاره شوید! (ظرفیت محدود)

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۶۰

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید

نگران نباشید ما اسپم نیستیم

مقاله های مرتبط :

دوره های آموزشی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *