دانلود کتاب ۸ گام اساسی برای استفاده از اینفلوئنسرها در توسعه برند

دانلود کتاب ۸ گام اساسی برای استفاده از اینفلوئنسرها در توسعه برند

هر فردی که یکی از شخصیت های معروف در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، توییتر یا اسنپ چت را فالو کند می تواند مزایا و منافع حاصل از بیان احساس و تجربه اینفلوئنسر در مورد یک برند را به سادگی تشخیص دهد.

از لحاظ دیداری، اعتبار و تاثیرگذاری با استفاده از تکنیک های ارتقاء محتوا، هر اینفلوئنسر می تواند قدرت خود را در متقاعد کردن مخاطب برای استفاده از محصولات یک برند نشان دهند.

از سال ۲۰۱۴ که موسسه CMI برای اولین بار راهنمای اینفلوئنسر مارکتینگ را برای عموم منتشر کرد، این تکنیک بسیار محبوب تر، قابل پذیرش تر برای مشتری و نیز سودآورتر برای برندها شد. اما این قسم کمپین ها با بهره گیری از عوامل شفافیت ساز، افزایش صدای برند و نیز فرسایش سراسری رسانه های اجتماعی ارگانیک، در فضا پیچیده تری اجرا می شوند.

با توجه به اینکه اینفلوئنسر مارکتینگ در دو سال گذشته تغییرات زیادی داشته است، وقت آن رسیده تا دوباره درباره اینفلوئنسرها گفتگو کنیم. به همین دلیل در این مقاله راهنمای بروز شده موسسه بازاریابی محتوایی (CMI) با نام بازاریابی اینفلوئنسرها: آخرین استراتژی، نمونه‌ها و ابزارها را که حاوی جدیدترین نکات آموزشی، مثال ها و مشاوره در صنعت های پیشرو می باشد و برای کمک به بازاریابان محتوا جهت استفاده حداکثری از روابط خود با اینفلوئنسرها و بدون از بین بردن سایر گزینه ها ی موجود ارائه شده را منتشر کرده ایم.

در این کتاب، فرآیند موضوع اینفلوئنسر مارکتینگ به ۸ مرحله متمایز تقسیم شده تا توانایی شما را در برنامه ریزی و اجرای یک برنامه های اینفلوئنسر مارکتینگ بهینه با استفاده از ترفندهای جدید که به اثربخشی بیشترِ اقدامات شما کمک می کند، افزایش دهد.

راهنمای جدید موسسه بازاریابی محتوایی از نمودارهای مرجع و قالب های آماده ای تشکیل شده که شما را قادر می سازد متناسب با نیازهای بازاریابی و اهداف خود از آنها به صورت سفارشی استفاده کنید.

اما در این مقاله برخی از ترفندها و نکات مفیدی که در کتاب الکترونیکی ارائه شده است را به اختصار مرور می کنیم و در انتهای مقاله نیز می توانید کتاب الکترونیکی راهنمای اینفولنسرمارکتینگ موسسه CMI را دانلود نمایید.

 

توجیه استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ

برنامه اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند غافلگیر کننده باشد مخصوصاً زمانی که مدیران شرکت متقاعد نشده اند که تیم آنها باید زمان و منابع بیشتری برای ترویج و تبلیغ محتوای تولید شده توسط افراد سرشناس و اینفلوئنسر اختصاص دهند.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیزی بیش از صرف افزایش دسترسی به محتوای برند انجام می دهد. به طور مثال، مطالعات مجله Nielsen نشان می دهد که ۹۲ درصد از مردم به برندی اعتماد می کنند که از طرف یک شخص معرفی شده باشد(حتی اگر آن شخص را نشناسند)»منبع

کار کردن با چهره های مشهور می تواند نوعی سرمایه گذاری در جهت تقویت اعتبار و شایستگی شرکت و برند شما تلقی گردد.

باید به این نکته توجه کرد که برنامه های اینفلوئنسرمارکتینگ به بهتر شدن کیفیت رهبری در بازریابی و افزایش نرخ بازگشت سرمایه (ROI) کمک می کند. براساس تحقیقات رسانه ای که توسط eMarketer تحلیل شده است، نرخ بزگشت سرمایه برندها به ازای هر یک دلاری که روی اینفلوئنسرمارکتینگ سرمایه گذاری می کنند، ۶٫۸۵$ می باشد.

 

شناسایی و همکاری با اینفلوئنسرهای مناسب

یکی از مهمترین عوامل در هر برنامه ایفلوئنسرمارکتینگ توانایی تیم شما برای یافتن افراد مناسب برای همکاری و تعیین شرایطی برای همکاری طولانی مدت موفق است. این سخت ترین و پرچالش ترین قسمت کار می باشد، زیرا که اجرای آن چندین اقدام را در بر می گیرد از جمله:

  • آشنایی با افراد تاثیرگذار در صنعت و صنف مورد نظر
  • بررسی شرکای بالقوه برای شناسایی افرادی که ارزش و چشم انداز نام تجاری خود را به اشتراک می گذارند و با مخاطبان مورد نظر شما هم‌پوشانی دارند.
  • جذب کاندیداهای برتر از میان گزینه های مناسب اینفلوئنسر مارکتینگ و ارسال درخواست همکاری با آنها
  • مذاکره بر شرایط خاص همکاری، هزینه ها و منافع و نتایج حاصله از همکاری
  • ارائه محتوا و چارچوبهای اولیه، رهگیری و مدیریت تلاش ها و فعالیت های آنان بر اساس اصول شما

ممکن است به این فکر کنید که تقسیم موارد فوق به مراحلی مجزا و بیشتر به شما کمک کند و سپس از برخی از تکنیک های توصیه شده توسط متخصصین این حوزه برای بهینه سازی تلاش های خود استفاده نمایید.

استفاده از اینفلوئنسرمارکتینگ در برندینگ

 

نکته ای که Aaron Agiushas برای پیداکردن اینفلوئنسرها به اشتراک گذاشته این است که از جست و جوی کلمه های کلیدی برای پیداکردن نام های مشهور در موضوع مورد نظر خود استفاده کنید.

ابتدا در گوگل عبارت [صنعت شما] + “وبلاگ” (یا “سایت”) را جستجو کنید. سپس از اپراتورهای جستجوی پیشرفته گوگل برای بسط یا محدود کردن نتایج خود استفاده کنید.

سپس نتایج بدست آمده را به لیست مورد نظر خود برای اجرای مراحل بعدی اضافه کنید. اما توجه داشته باشید که جلب توجه کارشناسان در سایت های محبوب و بالای نتایج گوگل ممکن است سخت و دشوار باشد چرا که احتمالاً آنها درخواست های بیشتری نسبت به سایر سایتهای در انتهای لیست گوگل دارند.

 

پرورش و مقیاس‌دهی تلاش های شما

وقتی که به برنامه های اینفلوئنسر مارکتینگ خود نظم داده و روال اجرایی پیدا کرد احتمالاً تمایل داشته باشید که تمام تلاش خود را به کار گرفته تا توجه آنها را برای مشارکت در موفقیت محتوای خود در بلندمدت جلب کنید. به عنوان مثال، به جای اینکه از آنها فقط در نشر و توزیع محتوا کمک بگیرید می توانید پیشنهادی مبتنی بر همکاری خلاقانه‌ای که برای دو طرف منفعت داشته باشد مطرح کنید.

برنامه اینفلوئنسر مارکتینگ شما باید توانایی رشد و بهبود را دارا باشد زیرا پتانسیل آن شروع به تحقق بخشیدن موفقیت بیشتر محتوا می کند. این امر شامل جستجوی راه های اضافی برای بهره بردن حداکثری از روابطی است که شما با اینفلوئنسرهای خود ساخته اید تا ارزش بیشتری از همکاری های موجود خود بدست بیاورید.

به عنوان مثال، اگر اینفلوئنسرهای شما پست های خود را در وبلاگشان قرار می دهند، برخی از پست های برتر را جمع آوری کرده و آنها را به صورت یک کتاب الکترونیکی منتشر کنید.

یک گزینه دیگر می تواند این باشد که مجموعه ای از رضایت‌نامه و توصیه‌نامه هایی از جانب اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی و در مورد برند شما منتشر شده است را گردآوری کرده و آن را با تیم فروش خود به اشتراک بگذارید تا بتوانند به عنوان عوامل محد پروش لید از آن بهره ببرند.

 

آنالیز و بهینه سازی موفقیت برنامه ها

حتی اگر برنامه اینفلوئنسرمارکتینگ شما از ابتدا موفق باشد، پیگیری و نظارت بر عملکرد آن بسیار مهم هست. همانطور که روند صنعت، محبوبیت اینفلوئنسرها و رفتار مصرف کننده می تواند با گذشت زمان تغییر کند، شما نیز با داشتن تجزیه و تحلیل و آنالیز درست، قادر خواهید بود قبل از اینکه اثربخشی تلاش های خود را از دست دهید، نقاط سخت و بالقوه دشوار مسیر و راه خود را بشناسید.

نمی دانید دنبال چه علائمی باید باشید؟ کتاب الکترونیکی اینفلوئنسرمارکتینگ شامل جدولی با اطلاعات مفید (تصویر زیر) است که سنجه هایی را برای ردیابی بعضی از رایج ترین اهداف بازاریابی محتوا و همچنین راهنمایی های مکمل آن و نیز الگوهایی که می توانید از آنها برای گزارشات مالی برنامه های خود به سهامداران کلیدی استفاده کنید ارائه شده است.

استفاده از اینفلوئنسرمارکتینگ در برندینگ

 

توجه داشته باشید که کتاب الکترونیکی زیر در زبان اصلی (انگلیسی) می باشد. در صورتی که دانشجویان آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا تقاضا کنند ترجمه این کتاب در لیست برنامه های آکادمی قرار خواهد گرفت.

تیم تحریریه آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

ورود به کانال

تعداد افرادی که دانش روز دیجیتال مارکتینگ را می خواهند

۱۱۹۱

از قافله عقب نمانید! جدیدترین مقالات، دوره ها و اخبار سایت

ساعت 10:30 ایمیلهای ما را دریافت خواهید کرد

مطالب دانلودی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *